Centrum Małego Dziecka w Krakowie - Aktualności i wydarzenia

Centrum Małego Dziecka w Krakowie jest kliniką dziecięcą zapewniającą kompleksową opiekę medyczną ze strony doświadczonych lekarzy pediatrów, psychologów, rehabilitantów i logopedów oraz pielęgniarek. W naszej placówce wykonają Państwo niezbędne szczepienia dla noworodków i starszych dzieci. W trudnych przypadkach zapewniamy również opiekę medyczną w formie wizyt domowych, jeśli maluch nie jest w stanie, by przeprowadzić badania w naszej przychodni dziecięcej. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszych aktualności.

Masaż Kobido

Wielkanoc

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

program wczesnego rozwoju

Centrum Małego Dziecka realizuje BEZPŁATNIE program Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Czytaj więcej...

Dołącz do naszego zespołu!

Praca w centrum małego dziecka

Centrum Małego Dziecka to niezwykłe miejsce, w którym dbamy o zdrowie i sprawność maluchów oraz ich edukację i rozwój.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

Szczepienia dzieci

 

Szanowni Państwo,

Centrum Małego Dziecka na ul. Miłkowskiego 9, zaprasza na szczepienia przeciw COVID-19 wszystkich, ale w szczególności dzieci w wieku 5-11 lat. Nauka stacjonarna przez cały rok ma szansę być realizowana właśnie dzięki szczepieniom. Zaszczepiony uczeń nie trafia na 10-dniową kwarantannę, kiedy w klasie lub w grupie pojawia się przypadek zakażenia koronawirusem. Badania potwierdziły, że szczepionki te są bezpieczne i zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu choroby.

Mali pacjenci otrzymają preparat Pfizer w przystosowanej dla dzieci dawce – 10 mikrogramów /dawkę (0,2 ml z ampułki 10 dawkowej). Szczepienie dzieci w wieku 5-11 lat odbywa się za pomocą dwóch dawek – w odstępie co najmniej 21 dni. Skierowanie na szczepienie jest wystawiane automatycznie przez system od 12 grudnia 2021 r. – w momencie ukończenia przez dziecko 5 lat.

W Centrum Małego Dziecka szczepienie dzieci będzie odbywało się w odpowiednich warunkach i wśród personelu z uprawnieniami i doświadczeniem w pracy z najmłodszymi. Kwalifikację do szczepienia wykona na miejscu lekarz-pediatra. Wprawione w szczepieniu przeciw koronawirusom pielęgniarki doskonale przygotują preparat i bardzo dokładnie odmierzą dawkę dla każdej Państwa pociechy. Personel czeka na rodziców z dziećmi 15 i 22 stycznia. Telefon do rejestracji stacjonarny: +12 4313585 lub  komórkowy +48 518 095 119

Każde szczepienie to krok w stronę zwalczenia pandemii, a jednocześnie wyraz troski o bezpieczeństwo swoje i innych! Szczepiąc najmłodszych, dbamy o bezpieczeństwo starszych i osób, które zmagają się z chorobami przewlekłymi. Jednocześnie – troszczymy się o nasze dzieci, które również mogą przechodzić koronawirusa w sposób ciężki. Drodzy Rodzice! Nie zwlekajcie i zarejestrujcie swoją pociechę na szczepienie przeciw COVID-19.

Nowy Rok